Від ідеї до успішного бізнесу: волинянка створила сімейну ферму

Чотири роки тому волинянка Наталія Кушнір разом з чоловіком дізналися про проєкт, який підтримує розвиток молочних ферм. Подали заявку, отримали позику на мільйон 406 тисяч гривень і почали працювати. Вони використали ці кошти на реконструкцію приміщення, закупівлю тварин, обладнання та облаштування кормоцентру. Про це волиняни розповіли виданню “Суспільне”.

Наталія Кушнір. Фото "Суспільне"

Зараз на їхній фермі — 50 корів джерсейської породи, з яких 25 — дійні, а 4 — тільні. Також є кілька корів породи голштини та чорно-рябої. Щомісяця на фермі працює ветеринар, який слідкує за здоров’ям тварин і надає консультації.

Поради для фермерів від Наталії Кушнір

Наталія розповідає, що для того, аби корови давали якісне молоко, необхідно добре за ними доглядати. У їхньому господарстві щороку виробляють близько 90 тисяч літрів молока. Молоко реалізується на молокозавод, а також продається місцевим жителям, які приїжджають за молоком і кисломолочними продуктами.

“Ми годуємо тварин цілодобово: вдень даємо соковиті корми, а на ніч — сіно. Крім того, корови гуляють на свіжому повітрі незалежно від пори року”, — додає фермерка.

Ферма Наталії Кушнір. Фото "Суспільне"

Хоча Наталія за освітою економіст, у веденні сімейного фермерського господарства їй допомагають бухгалтерські та юридичні консультанти. Допомагають на фермі також чоловік, син та інші родичі. Наталія планує відкрити на базі свого господарства школу для молодих фермерів.

Фермерські господарства на Волині: кількість і чим займаються?

На Волині зареєстровано 112 фермерських господарств, з яких 42 займаються тваринництвом. Сімейних молочних ферм — близько 20.

За словами начальниці відділу розвитку сільських територій Оксани Шпак, фермерські господарства на Волині часто працюють за системою єдиного податку і займаються як рослинництвом, так і тваринництвом.

Оксана Шпак. Фото "Суспільне"

Щобільше, торік у регіоні відкрили 8 нових сімейних ферм, а цього року зареєстрували ще 2.